Romantyczna kolacja

Romantyczna kolacja to element abecadła romansu, które nigdzie spisane nie zostało, ale każdy zna na wyrywki. Jest to oczywiście dość tanie i oklepane zagranie, ale nie byłoby tak często wykorzystywane, gdyby nie było tak skuteczne. Sęk w tym, że wiele osób idzie w przypadku romantycznej kolacji na łatwiznę i najbardziej stara się przy kuchni, co tak naprawdę mija się z celem. Droga do serca często prowadzi przez żołądek, ale tą drogą trzeba się jeszcze przespacerować. Nie wystarczy na nią wejść. Zbyt łatwo się zgubić.

Żeby się udało

Żeby kolacja się udała, warto jest pamiętać o szeregu rzeczy odpowiedzialnych za wytworzenie odpowiedniej atmosfery. Zadbanie o nie powinno dać gwarancję, że kolacja będzie przez duże K i całość się powiedzie.

  1. Zastawa

Człowiek je tak samo oczami jak i ustami. Dlatego konieczne jest odpowiednie podanie jedzenia. Elementem kluczowym jest tutaj zastawa, bez której nie ma szans na zrobienie odpowiedniego wrażenia na kimkolwiek. Najlepsza jest porcelana, ale odrobina awangardy w postaci talerzy kwadratowych też może być dobrym pomysłem.

  1. Pomieszczenie

Ładna musi być zastawa, ale równie ładne powinno być też otoczenie. Bez tego elementu naprawdę trudno jest o odpowiedni efekt. Nie muszą to być koniecznie świece i płatki róż, ale powinno być nastrojowo i romantycznie. Stół musi być przerzucony obrusem, a drobiazgi powinny podkreślać wyjątkowość sytuacji.

  1. Budowanie klimatu

Zazwyczaj elementem bardzo dobrze dbającym o klimat chwili są świece. Nie musi to być klasyczna kolacja przy świecach, ale dobrze jest trochę przyciemnić światła i wspomóc je poustawianymi w różnych miejscach pomieszczenia ognikami. Także zapachowymi, ale w niezbyt dużej ilości. Chodzi tutaj o promowanie intymności, czyli kwestii absolutnie kluczowej dla romantycznego nastroju.

Po raz kolejny konieczne jest jednak zachowywanie umiaru, ponieważ zwłaszcza przy początkowych etapach znajomości nie można zakładać, że kolacja skończy się w łóżku. Pary będące ze sobą dłużej mają zazwyczaj taki cel, ale w czasie organizacji wieczoru raczej nie powinno to być na pierwszym planie. Znacznie przyjemniej będzie w sytuacji, kiedy spotkanie będzie owiane odrobiną tajemniczości i zagości w nim dreszczyk emocji.

Wszystkie powyższe wskazówki są tylko ogólnymi drogowskazami, które muszą być dopasowane do konkretnej osoby, którą chce się ugościć romantyczną kolacją.

4 komentarze

Add a Comment