Testowanie miłości

Prawdziwy związek opiera się na miłości, a miłość to także zaufanie do drugiej osoby. Taka jest teoria. W praktyce każdy związek, nawet sformalizowany, w dużej mierze opiera się na różnych niedomówieniach, przemilczeniach, tajemniczości i niepewności. Zawsze elementem miłości jest zadawanie sobie pytania, czy jesteśmy dostatecznie dobrzy dla drugiej osoby. To pytanie może nawet otrzeć się o obsesję i spowodować, że nie będziemy w stanie funkcjonować nawet w pozornie bardzo szczęśliwym związku. Co teraz?

Szczera rozmowa

Najważniejsza jest zawsze szczera rozmowa z partnerem czy partnerką. Trzeba w ten sposób rozwiać wszystkie wątpliwości, które pojawiają się zawsze, a kiedy druga osoba jest niezbyt wylewna lub sama gra w różne gierki typu „obojętność – goń króliczka”, problem może się sam napędzać. Niestety, rozmowa nie zawsze jest wystarczająca i często zostajemy w punkcie wyjścia.

Nieinwazyjny test miłości

Jeśli rozmowa nie przynosi rezultatów, można zwrócić się ku testom miłości. Ich nieinwazyjna wersja ogranicza się do rozwiązywania testów na miłość, czyli psychologicznych sprawdzianów, które odpowiadają nam na pytania o stan naszych relacji. Nie należy ich mylić z quizami, jakie pojawiają się w kolorowej prasie. Bardziej zaawansowaną metodą takiego podejścia jest korzystanie z porad osób znających się na związkach, specjalnych psychoterapeutów i konsultantów małżeńskich pomagających także w związkach nieformalnych. Są oni w stanie otworzyć nam oczy na różne zjawiska. Można ich zastąpić poradami osób nam bliskich, ale oni częściej powodują tylko większy mętlik w naszych głowach.

Inwazyjny test miłości

Bardziej radykalne kroki to już ryzyko rozbicia związku. Są one bowiem związane z aranżowaniem sytuacji, w których druga strona musi się bezpośrednio ustosunkować w konkretny sposób. Takie testy miłości nie są do końca uczciwe i wobec drugiej strony. Na pewno stanowią naruszenie zaufania. Coraz częściej zamiast nich osoby niepewne swoich związków postanawiają założyć konta na portalach randkowych. Jest to poszukiwanie nowych opcji, które mogą okazać się lepsze od dotychczasowego układu. W samym tylko naszym kraju z portali randkowych korzysta ponad pięć milionów osób, więc naprawdę można liczyć na znalezienie wielu możliwości, a do tego korzystanie z nich jest niezwykle proste i wygodne, a do tego w pełni bezpieczne.

4 komentarze

Add a Comment