Jak zamanifestować swoje zainteresowanie?

Panowie bardzo często mają problem z wyrażaniem swoich uczuć. Nie czują się komfortowo z typowymi, bezpośrednimi przekazami. Są one dla nich nienaturalne. Czy powinni zatem zmuszać się do wyrażania uczuć? Zdecydowanie nie, ponieważ będą się przez to stresować i odbije się to na całej relacji. A wymuszone przekazy nigdy nie są szczere.

Znacznie lepszym pomysłem jest poszukiwanie kompromisu, który w tym przypadku polega na działaniu w sposób nie będący dla mężczyzny uciążliwy, a realizujący potrzeby kobiety. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że brak odpowiednich sygnałów kobieta zawsze będzie odbierała jako sygnał negatywny, czego wielu panów nie rozumie.

Zainteresowanie i pomocna dłoń

Bardzo dobrym sposobem na manifestowanie swoich uczuć jest interesowanie się sprawami partnerki. Jest to odrobinę ryzykowne, ponieważ panowie mają tendencję do szukania rozwiązań i natychmiastowego wcielania ich w życie, co nierzadko skutkuje sytuacjami konfliktowymi. Panie wolą ucieszyć się z pytania o to, co je trapi i z możliwości wygadania się. W ten sposób rozładowują swój stres i budują więź z partnerem.

Pozytywne emocje

Kiedy jeszcze związek jest na etapie wirtualnym i spotkania odbywają się w portalu randkowym, o wyrażanie pozytywnych emocji jest bardzo łatwo. Od tego zaczyna się praktycznie każda randka internetowa. Powiedzenie tego, że miło ją znów widzieć, wydaje się naturalne. Potem, w czasie spotkań w realu, jest to naturalne do tego stopnia, że tego się nie mówi. Byłby to w odczuciu mężczyzny truizm. Ale nawet jeśli tak faktycznie jest, warto to powiedzieć. A do tego dołożyć jeszcze jakiś drobny komplement.

Wspólne spędzanie czasu i prezenty

Kobiety mają potrzebę odczuwania, że są ważną częścią życia mężczyzny. Mówiąc w pewnym uproszczeniu, trzeba się cały czas o nie troszczyć i nimi interesować. Konieczne jest organizowanie wspólnego czasu i przeróżnych atrakcji nie jako czegoś specjalnego od święta, ale jako normalnego elementu w związku. Jeśli takich elementów zabraknie, ponieważ życie będzie miało zbyt duże wymagania wobec naszego czasu, doprowadzi to do poważnych problemów.

Takie problemy można często zażegnać prezentami, ale to nie jest do końca optymalny pomysł. Prezenty są świetne, kiedy są spontaniczne. Kiedy jednak prezent jest powiązany z przeprosinami czy jakimś konfliktem, jego moc co prawda pozostaje, ale tworzy się nieprzyjemne skojarzenie.

3 komentarze

Leave a Reply