Bratnia dusza czy partner idealny? Kogo szukają kobiety?

Od dzieciństwa znamy bajki, w których głównym bohaterem jest królewicz na białym koniu, który ratuje księżniczkę z wysokiej wieży. Ten rodzaj opowieści od najmłodszych lat zakorzenił się w naszej podświadomości i poszukujemy mężczyzny idealnego, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jednak czy tacy mężczyźni istnieją? Czy możemy ich znaleźć tylko w bajkach?

Nikt nie chce być sam

Nikt nie chce całe życie być sam, pragnie i poszukuje bliskości oraz zrozumienia u płci przeciwnej. Większość kobiet oczekuje poznania mężczyzny idealnego, który zaspokoi wszystkie ich potrzeby i oczekiwania. Będzie dla kobiety ostoją, zapewni jej bezpieczeństwo oraz sprawi, że jej życie nabierze kolorów.

Chcemy mężczyzny dobrze zarabiającego, który zawsze znajdzie dla nas czas. Kucharza oraz dżentelmena w jednej osobie, który będzie zabierał nas na imprezy kulturalne, zapraszał na romantyczne kolacje, a nawet sam będzie dla nas gotował wyśmienite potrawy. Mężczyzny hojnego, a jednocześnie oszczędnego i zaradnego w życiu.

Nie ma ludzi idealnych

Musimy to sobie uświadomić i skupić się na kilu cechach które chcielibyśmy, aby posiadał nasz potencjalny partner, nie oczekując od niego że stanie się naszym księciem na białym koniu. Wówczas będzie nam łatwiej znaleźć bratnią duszę na portalu randkowym bądź poznać kogoś interesującego w kawiarni czy w pracy. Powinniśmy jasno nakreślić, jakie cechy u drugiej osoby są dla nas najważniejsze i kogo tak naprawdę poszukujemy.

Przeciwieństwa się przyciągają – mit czy prawda?

Mówią, że przeciwieństwa się przyciągają, dlatego zazwyczaj poszukujemy osoby, która by nas codziennie zaskakiwała. Jesteśmy znudzeni swoim życiem i nie chcemy być dłużej samotni? Szukamy ekscytacji i kogoś wyjątkowego na dalszą drogę życia? Dlatego powinniśmy spisać na kartce kilka najważniejszych cech charakteru, które powinien posiadać nasz przyszły partner.

Zwykle nie poszukujemy przeciwieństw, raczej chcemy aby nasz partner lubił robić to samo co my, abyśmy wspólnie mogli spędzać czas wolny i podzielać wspólne wartości życiowe. Przeciwieństwo jest tylko chwilą ekscytacji i zauroczenia, fascynuje nas inność partnera, jednak ten rodzaj fascynacji szybko mija i pojawiają się pierwsze nieporozumienia.

Szukamy wyrozumiałości i pełnej akceptacji

Z czasem okazuje się, że najbardziej liczy się wyrozumiałość w stosunku do naszej osoby, akceptacja wszystkich niedoskonałości i wad. Kiedy mamy podobne charaktery, miewamy te same wady, które łatwiej nam jest zaakceptować, te same zainteresowania, dzięki którym możemy wspólnie spędzać czas wolny. Czasem pojawiają się kwestie sporne, ale w przypadku podobnych charakterów są one szybko wyjaśniane, a w związku szybko nastaje spokój i pełne zrozumienie.

5 komentarzy

Leave a Reply