Czy warto decydować się na związek?

W dzisiejszych czasach bycie singlem to świadomy wybór każdego, kto tylko nie chce w danym momencie być w trwałym związku. Trzeba pamiętać, że każdy związek wiąże się z kompromisami na rzecz tej drugiej osoby. Będąc w związku musimy dopasować swoje plany do partnera/partnerki.

Nie zawsze możemy wyjść na kawę z koleżanką bądź na piwo z kumplami, szczególnie gdy na obiad ma przyjść przyszła teściowa lub gdy ukochana osoba pragnie nas zabrać na spotkanie ze swoimi znajomymi. Będąc w związku często musimy się konsultować, co do wspólnych planów na weekend.

Singiel znaczy wolność

Kiedy natomiast pozostajemy w stanie wolnym, możemy zaplanować wyjście ze znajomymi kiedy tylko tego zapragniemy, nawet w tej samej chwili, gdy dostaniemy telefon od znajomych. Będąc samemu możemy się realizować na wielu płaszczyznach zawodowych i hobbystycznych, spełniać własne marzenia. Kiedy dla przykładu jesteśmy miłośnikami uprawiania sportu jakim jest biegnie, możemy to robić, kiedy tylko mamy na to ochotę.

Bratnia dusza sama się znajdzie

Czasem podczas takiego biegu w parku, możemy spotkać bratnią duszę, która będzie tak samo jak my zafascynowana bieganiem, będzie podzielała nasze zainteresowania. Nie szukajmy drugiej połówki za wszelką cenę, kiedy jest nam dobrze w danej chwili. Pamiętajmy, że szczęśliwi ludzie są lepiej postrzegani przez świat, mają więcej znajomych a co za tym idzie jest im łatwiej w życiu.

Będąc singlem nie zawsze musimy czuć się samotni, wszystko jest uzależnione od naszego nastawienia do życia oraz chęci spotykania się z innymi ludźmi. Nie należy zamykać się na otaczający nas świat i ludzi. Wystarczy tylko wykazać minimalne chęci do nawiązania nowej znajomości, aby potem móc cieszyć się z nowej znajomości.

Na wszystko przyjdzie pora

Jeżeli jesteśmy szczęśliwi jako single, nie rezygnujmy z tego stanu tylko dlatego, że znajomi i rodzina myślą inaczej. Rodzice wciąż powtarzają, że najwyższa pora się ustatkować, znaleźć sobie męża/żonę? Na wszystko przyjdzie odpowiednia pora i miejsce. Póki jesteś sam, doceniaj i ciesz się tym co posiadasz. Może od dawna marzyłeś o ciekawej podróży? To jest ten czas i miejsce, aby to marzenie zrealizować.

Samemu z pewnością łatwiej taką wycieczkę zorganizować, ponieważ wiąże się z mniejszymi kosztami. Każda wyprawa w pojedynkę jest tańsza, łatwiej znaleźć nocleg, zorganizować posiłek. Nawet jeżeli podróżujemy w pojedynkę, zawsze możemy kogoś poznać. Podczas takiej wyprawy czeka na nas wiele niespodzianek i przygód, a jedną z nich może być także wielka miłość.

3 komentarze

Leave a Reply