Kiedy powalczyć o numer telefonu?

Istnieje szkoła uwodzenia na randkach internetowych, która mówi że poproszenie o numer telefonu powinno być jednym z pierwszych tematów, który porusza się w czasie rozmowy z nowo poznaną osobą na portalu randkowym. Wiele osób korzysta z takich mądrości, przez co robi krzywdę sobie oraz innym osobom.

Postawmy się w roli kobiety, która otrzymuje od kilku do kilkunastu zaproszeń dziennie od dopiero co poznawanych osób na portalu randkowym. Załóżmy, że każdej z tych osób daje swój numer telefonu, a potem one dzwonią. Domowe call center. To nie może tak wyglądać. Kiedy zatem poprosić o telefon, by nie popełnić gafy i zostać spławionym?

Czas rozmowy

O numer telefonu można poprosić po około 2 godzinach aktywnej rozmowy. Rozmowy aktywne, czyli w realiach portalu randkowego – na chacie. Otrzymanie odpowiedzi na skrzynkę po 2 godzinach od jej napisania to nie to samo co 2 godziny rozmowy na chacie. Nie da się ukryć, że dwie godziny to wartość bardzo mocno arbitralna.

Sposób rozmowy

Na samym czasie rozmowy trudno opierać tak ważną decyzję, której podjęcie w złym momencie może zrujnować szanse na nawiązanie nowej znajomości. Jest to dobra wskazówka, ale można powiedzieć, że jest to tylko poszlaka. Dobrym sposobem podjęcia decyzji jest na pewno oparcie się na tym, jak się nam rozmawia z drugą osobą.

Jeśli rozmowa jest płynna i sympatyczna, jeśli dostajemy sygnały, że z drugiej strony jest zainteresowanie, a nie tylko „odpisywanie”, możemy liczyć na to, że nasze sugestie odnośnie rozpoczęcia znajomości telefonicznej zostaną odebrane pozytywnie.

Zrób test

Jeśli wszystko wskazuje na to, że już czas na poproszenie o numer telefonu, ale dalej nie mamy pewności, czy nie wystraszymy tym drugiej osoby, dobrze jest wykonać test. Polegał on będzie na zadaniu poważniejszego pytania o coś bardziej osobistego. Musi się to oczywiście odnosić do tematyki, która już była poruszana podczas rozmów. Nie można wyskoczyć jak Filip z konopi z pytaniem np. o relacje z matką, jeżeli nigdy o tym nie rozmawialiśmy.

Jeśli jednak kiedyś pojawił się już jakiś temat związany z konfliktami z matką czy wręcz przeciwnie, dobrymi relacjami pomiędzy matką i córką, można trochę zagłębić temat.

To też jest pewne ryzyko, ale jeśli napotkamy na mur po takim pytaniu, straty będą zdecydowanie mniejsze niż w przypadku, gdybyśmy poprosili o numer telefonu. Czasami lepiej dłużej konwersować na łamach portalu randkowego, niż szybko zakończyć znajomość niestosownym pytaniem.

4 komentarze

Leave a Reply