Kilka sposobów na zyskanie przyjaciela

Przyjaźń to magia, która w naszym życiu potrafi zmienić najczarniejsze chwile w stawianie szybkich kroków do przodu. Przyjaźń daje nam oparcie, przyjaźń oznacza posiadanie powiernika, jak również przyjaźń oznacza bardzo wymierne korzyści, ponieważ zawsze warto jest walczyć ze światem w drużynie niż robić to samodzielnie.

Zdobycie przyjaciela nie jest jednak wcale takie proste, ponieważ czasami po prostu trafi się w życiu na idealną osobę i już, ale znacznie częściej konieczne jest zapracowanie na przyjaźń. Jeśli chcemy mieć kogoś, kto nas wysłucha i doradzi, a także sam będzie widział w nas powiernika, nie możemy czekać, aż taka osoba spadnie nam z nieba. Trzeba działać.

Poszukiwania

Ludzi dookoła nas jest zawsze cała masa. Nie można jednak rzucić kamieniem i sprawdzić, w kogo trafi, a potem traktować tę przypadkową osobę jako swojego bliskiego przyjaciela. Trzeba włożyć wysiłek w poznawanie ludzi dookoła siebie.

Ważne są większe i mniejsze rzeczy, takie na przykład jak wspólne zainteresowania, dzięki którym można razem spędzać czas i się lepiej poznawać, a często nawet ważniejsze jest wspólne nielubienie określonych rzeczy, co pozwala razem na nie ponarzekać.

Zasada małych kroków

Rozwijanie prawdziwej przyjaźni zawsze prowadzone jest małymi krokami. Takie małe kroki mogą być oczywiście bardzo różne. Jednym z ciekawszych sposobów na poznanie, czy teoretycznie dobry przyjaciel jest faktycznie po naszej stronie to powierzenie mu jakiegoś niewielkiego sekretu, który mógłby chcieć wygadać całemu światu. Jeśli faktycznie podzieli się naszą tajemnicą ze wszystkimi, będziemy wiedzieli, że nie jest to nasz prawdziwy przyjaciel i trzeba szukać gdzieś indziej.

Przyjaźń to droga dwukierunkowa

Do tej pory patrzyliśmy na poszukiwanie przyjaźni niemal jak na casting, a nasz przyjaciel musi mieć też przyjaciela w nas. To ważne, byśmy mogli komuś zaufać, ale ten ktoś musi zaufać także nam. Musimy być od dyspozycji tej osoby, a jeśli będziemy tylko brali, przyjaźń szybko się skończy.

Lojalność

W stosunku do przyjaciela musimy być przede wszystkim lojalni. To oczywiste, że nie wszystko zawsze będzie się nam podobało i jeśli pojawi się taka sytuacja, można o tym porozmawiać z przyjacielem. Na pewno nie można żalić się osobom trzecim czy obgadywać, ponieważ jest to bezpośrednia nielojalność wobec przyjaciela. Zakaz obgadywania powinien być jedną z najważniejszych zasad każdej przyjaźni.

3 komentarze

  1. Mówią że przyjaźń jest ważniejsza od miłości. Miałam kiedyś prawdziwego przyjaciela, ale niestety zakochał się we mnie i wszystko się popsuło. Nawet przez chwilę byliśmy parą, jednak osobowości w związku inaczej funkcjonują niżeli w przyjaźni. My nadawaliśmy na tych samych falach jako przyjaciele, jako facet nie pasował do mnie zupełnie. Oczywiście kontakt się urwał i każde z nas poszło w swoją stronę, mam jednak nadzieję że znalazł swoją drugą połówkę w miłości, ja już takiego przyjaciela nie znalazłam 🙁

Leave a Reply