Pozytywne nawyki szczęśliwych par

Większość nawyków to na początku świadome działania podejmowane przez nas w określonym celu. Jednym z najbardziej szlachetnych celów, jakie sobie można wyobrazić, to uszczęśliwianie partnera. Przekształcenie kilku prostych działań w nawyki uszczęśliwi oboje. Wiele tego typu działań jest charakterystycznych tylko dla jednej pary, ale wiele schematów się powtarza. Co najczęściej staje się naszym nawykiem?

I. Trzymanie się za ręce

Zdecydowanie najprostszym i najczęściej stosowanym gestem, dzięki któremu okazujemy sobie bliskość i przywiązanie, jest trzymanie się za ręce. Jest to fizyczny symbol bliskości oraz sposób na jej pogłębianie. Bardzo szybko taki fizyczny kontakt, także w towarzystwie, staje się w pełni naturalny i jest odruchowy. Daje on poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

II. Wspólne uprawianie sportu

Wspólne wylewanie potów jest coraz popularniejsze wśród par. Razem dbają o swoją kondycję fizyczną oraz o swój wygląd, co odbywa się z korzyścią dla nich samych, ale też z korzyścią dla partnera. Wzajemna motywacja poprawia efekty ćwiczeń, a nieodłącznie związane z wysiłkiem fizycznym hormony szczęścia stają się przez nas podświadomie kojarzone z obecnością drugiej osoby. Wspólne ćwiczenia są też dobrym sposobem na rozpoczęcie budowania związku.

III. Telefon rano i wieczorem

Jeśli jeszcze para nie mieszka razem, bardzo dobrym pomysłem jest rozpoczynanie każdego dnia i kończenie go na rozmowie telefonicznej lub chociażby poprzez wysłanie wiadomości tekstowej. W ten sposób można poczuć bliskość partnera i chociaż na początku bywa to wyrwanie z rytmu dnia, niedługo później staje się w pełni normalnym odruchem i pierwszą myślą rano oraz koniecznością wieczorem. W ten sposób pokazujemy, co, a właściwie kto jest najważniejszy w naszym życiu.

IV. Celebracja rocznic

Chociaż wiele osób patrzy na to krzywo, obchodzenie nawet stosunkowo nieważnych rocznic, jak na przykład rocznicy pierwszego pocałunku, jest znakomitym elementem budującym związek. Powoduje on bowiem, że wyciągamy z życia jakiś czas, który jest przeznaczony tylko na związek.

V. Wspólny posiłek

Zjedzenie każdego dnia chociaż jednego wspólnego posiłku jest niezwykle ważne, ponieważ jest to bardzo przyjemna forma wspólnego spędzania czasu, sposób budowania zaufania i chwila, w której możemy skupiać się na sobie nawzajem, bo talerz zwykle nie wymaga aż tak wielkiej uwagi.

4 komentarze

  1. mądrze napisany tekst, tylko że w dzisiejszych czasach nie da się ze sobą spędzać nawet wspólnie posiłków, wciąż tylko praca i praca, ale jak bardzo się chce to te 15 minut dziennie da radę znaleźć ;););)

Leave a Reply