Portale randkowe, czyli świetne miejsca dla studentów

Dla kogo właściwie są portale randkowe? Kto korzysta najczęściej z randek internetowych? Jeśli spojrzeć na to poprzez pryzmat dawnych stereotypów, można by odnieść wrażenie, że mamy tutaj pole do popisu przede wszystkim dla tak zwanych singli, czyli dla osób, które poszukują miłości i nie potrafią jej w żaden sposób znaleźć już od bardzo dawna. Czasami są to też tak zwani single z odzysku, czyli osoby, które mają już za sobą jeden bardzo poważny związek, ale w końcu się on załamał.

Chociaż Internet jest domeną ludzi młodych, o portalach randkowych nie myślimy zazwyczaj w tym kontekście. A jednak. Okazuje się, że całe mnóstwo użytkowników serwisów randkowych to studenci. Są to osoby młode, które w dodatku nie mają specjalnych problemów z poszukiwaniem nowego towarzystwa.

Uciec z hermetycznego środowiska

Wśród krakowskich studentów bardzo popularny jest dowcip, że mieszczący się niedaleko politechniki wydział uniwersytetu kształcący nauczycieli, a tak naprawdę głównie nauczycielki, to swoista dostawa świeżej krwi na potrzeby studentów politechniki. Dzieje się tak, ponieważ środowiska studenckie, pomimo swojej aktywności oraz towarzyskości, są mimo wszystko w dużej mierze hermetyczne.

Studenci najczęściej poruszają się wśród osób nie tylko z tej samej uczelni, ale z tego samego wydziału, a potem obracają się w kręgach osób o podobnych zainteresowaniach, co najczęściej oznacza dokładnie te same osoby, ponieważ zainteresowania są zwykle skorelowane z kierunkiem studiów. Portale randkowe pozwalają studentom nie tyle na rozszerzenie swojego kręgu znajomych w kategoriach geograficznych, co na włączenie do ich kręgów jakiegoś kręgu zewnętrznego, gdzie znajdują się zupełnie inne osoby o różnorodnych zainteresowaniach i poglądach na życie.

Miłość i przyjaźń

Portal randkowy to miejsce, w którym wybieramy się na randki internetowe, a następnie budujemy na nich związek. To prawda, ale bardzo często znajomości na portalach randkowych opierają się przede wszystkim o wspólne zainteresowania. Zwłaszcza wśród studentów. W ten sposób randka internetowa ewoluuje w spotkanie podobnych do siebie osób, które po prostu rozmawiają i poznają się wzajemnie.

Zaskakująco często w ten sposób rodzą się różnego rodzaju znajomości oraz przyjaźnie, chociaż oczywiście nie brakuje także zawieranych małżeństw. Dla studentów takie sieciowanie jest równie istotne, co dla reszty społeczeństwa korzystającego z zalet portali randkowych. Każdy bowiem lubi poznawać nowych ludzi, z którymi można zawrzeć ciekawe znajomości czy wybrać się na wspólną imprezę.

4 komentarze

Leave a Reply