10 kluczy do szczęśliwego zakochania się

Nasze związki mogą być bardziej szczęśliwe lub szczęśliwe trochę mniej. Zazwyczaj wszystko co dobre i złe zaczyna się w nich od nas samych, ponieważ szukamy swoich podobieństw, a negatywne cechy, które doskwierają nam w partnerze, są często odbiciami naszych własnych wad. Dlatego wszystkie lęki i urazy, kłamstwa i ucieczki trzeba eliminować najpierw u siebie, by wszystko mogło się dobrze ułożyć. A co konkretnie należy zrobić?

1. Zaakceptować siebie.

Nie da się tworzyć związku na fundamencie, który nie jest prawdziwy. To stwierdzenie bardzo banalne, ale jeśli będziemy się zmieniać na potrzebę związku, nigdy nie będziemy w nim szczęśliwi, ponieważ będzie go tworzył ktoś, kto nie jest nami. Jesteśmy całością i wyłącznie z niej chociażby jednej części będzie oznaczało budowanie na kłamstwie.

2. Obserwować partnera.

Na początku zawsze się staramy, my i ta druga osoba. Nie da się jednak nigdy uciec od tego, kim jesteśmy i zawsze to w taki czy inny sposób będzie się przebijało na pierwszy plan. Obserwujmy, wyciągajmy wnioski, poznawajmy.

3. Sprecyzować, czego nam potrzeba.

W stosunku do związku mamy określone oczekiwania. Nie możemy tylko dawać. Musimy szukać kogoś, kto chce dać to, czego potrzebujemy, a nie wymagać rzeczy, których druga osoba nie chce lub nie może dać.

4. Słuchać siebie.

Związki nie są przestrzenią zerojedynkową. Będą w nas buzować emocje, pojawią się uczucia, nasze sądy będą niepewne, a jedynym sposobem na pokonanie tej sytuacji jest wsłuchiwanie się w sygnały ze swojej duszy.

5. Obserwować siebie.

Łatwo jest dać się ponieść w związku. Trzeba jednak się pilnować i zawsze pytać samego siebie, jak się czujemy w nowej sytuacji.

6. Nie nauczać i nie zmieniać.

Ludzie są tacy, jacy są i chociaż ciągle się zmieniają, nie można zbudować związku z osobą, którą ktoś może być, kiedy go już zmienimy.

7. Odmawiać.

Nie da się pokochać każdego i zainteresowanie drugiej osoby wcale nie jest powodem do zainteresowania nią.

8. Nie szukać trofeum.

Ligi nie istnieją, nie ma ludzi z nie twojej ligi. Ale nie warto się umawiać z kimś tylko dlatego, że byłoby to prestiżowe.

9. Nie szukać swojego przeciwieństwa.

Bo przeciwieństwa się przyciągają, zderzają i ranią. Ludzie zupełnie różni nigdy nie tworzą udanego związku, bo miłość to codzienność.

10. Zerwać z przeszłością.

Trzeba skończyć poprzedni związek, by zacząć nowy.

W miłości musimy kochać całym sobą i tak samo być kochanymi.

 

Podpowiadamy:

Czym jest miłość?

To płomienne uczucie dwojga ludzi, którzy pragną ze sobą spędzić życie.

Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Przeciwieństwa przyciągają się tylko w pierwszym etapie związku, kiedy jesteśmy siebie nawzajem ciekawi. Z czasem przeciwieństwa mogą się odpychać i zniechęcać do siebie wzajemnie.

Jak pokochać siebie i swoje życie?

Akceptacja siebie jest najważniejszym czynnikiem w życiu każdej kobiety i każdego mężczyzny. Dopiero gdy pokochamy siebie i zaakceptujemy wszystkie wady i zalety, możemy poważnie myśleć o pełnym zaangażowaniu w związek.

Jak zaakceptować swój wygląd/swoją figurę?

Jesteś za gruba i tego nie akceptujesz? Zrób wszystko, aby schudnąć. Wola walki i wytrwałość mogą zdziałać naprawdę wiele.

Masz piegowatą cerę? Zaakceptuj to. Taka Twoja uroda i nic tego nie zmieni, a akceptacja siebie da Ci wiele szczęścia i zrozumienia.

Jak zapomnieć o przeszłości partnera?

Twój partner ma trudną przeszłość i nie potrafisz o niej zapomnieć? Jeżeli kochasz go szczerze i całym sercem, miłość wszystko wybaczy. Nawet jeżeli nie potrafisz zapomnieć o przeszłości partnera, nie rozdrapuj jej każdego dnia. Żyj chwilą, tu i teraz i ciesz się życiem.

Jak zostawić przeszłość za sobą?

Nie każdy z nas miał całe życie usłane różami. Czasami mamy za sobą złą przeszłość, a co za tym idzie ciągną się za nami przykre wspomnienia. Najwyższa pora zacząć żyć dniem powszednim, zapomnieć o przeszłości, nie planować przyszłości, tylko żyć teraźniejszością i cieszyć się każdą chwilą swojego życia.

2 komentarze

Leave a Reply