Bycie singielką? To z powodu wysokich wymagań wobec partnera

Coraz więcej kobiet poszukuje partnera, ale nie jest w stanie go znaleźć. Są już na tym etapie życia, kiedy bycie singielką było świadomym wyborem, ale przestało nim być i teraz istnieje potrzeba znalezienia związku, najlepiej tego wartościowego, na resztę życia.

Niestety, panie w takiej sytuacji zazwyczaj porównują siebie, wciąż młode i atrakcyjne kobiety sukcesu, z pojawiającymi się mężczyznami dochodzą do wniosku, że nie za bardzo mają w czym wybierać. Ich wymagania są bardzo wysokie i tworzy to swoisty zaklęty krąg, ponieważ wszyscy kandydaci z miejsca odpadają. Co z tym zrobić?

Mężczyzna idealny

Typową radą w takiej sytuacji jest obniżenie wymagań w stosunku do poznawanych mężczyzn. Powstaje jednak pytanie, na czym właściwie miałoby takie obniżanie wymagań polegać? Czy chodzi tutaj o to, żeby od razu pozbywać się wszystkich wymagań i akceptować rzeczy skrajnie irytujące lub odrzucające w mężczyźnie. Związek musi się opierać na określonym poziomie przyciągania i nie da się po prostu wybrać pierwszej z brzegu osoby. Taki związek na pewno nie będzie szczęśliwy. Jest to wtedy bycie z kimś tylko dlatego, by z kimś być, a tu nie o to chodzi. Trzeba na sprawę popatrzeć inaczej.

Idealny partner

Każdy ma w głowie jakiś obraz idealnego partnera czy idealnej partnerki. Składa się on zazwyczaj z szeregu cech pozytywnych, które razem składają się razem na ideał. Sęk w tym, że ideałów nie ma i kiedy szuka się kogoś posiadającego równocześnie wszystkie pozytywne przymioty, efekty poszukiwań są zdecydowanie niezadowalające.

Zalety mogą być wadami

Poszukiwanie ideału ma jeszcze jedną negatywną stronę. Często się bowiem okazuje, że wraz z pozytywnymi cechami przychodzą niepożądane konsekwencje. Takie konsekwencje mogą dotyczyć na przykład zainteresowań osoby o odpowiedniej edukacji i pozycji społecznej. Ktoś taki może nie mieć gustów odpowiednich do naszych. Osoby sukcesu to też często ludzie, którzy przedkładają pracę nad wszystko inne, przez co chociażby więzi międzyludzkie bardzo u nich cierpią.

Czy to wszystko jest niezbędne?

W praktyce zazwyczaj okazuje się, że większość cech wydających się niezbędnymi tak naprawdę jest niespecjalnie potrzebna i realnie warto jest szukać dwóch, maksymalnie trzech cech kluczowych, a resztę traktować jako opcjonalny dodatek. Wtedy ilość kandydatów i kandydatek drastycznie rośnie, a okazuje się, że wcale nie traci się nic z „jakości” potencjalnej drugiej połówki.

 

 

Poszukaj porad pod hasłami:

Jakie cechy lub wartości partnera/partnerki są dla ciebie najbardziej istotne?

Poszukiwanie partnera życiowego

Szukam partnerki do stałego związku/na całe życie

Cechy idealnego partnera

 

 

4 komentarze

Leave a Reply