Romantyczna kolacja

Romantyczna kolacja to element abecadła romansu, które nigdzie spisane nie zostało, ale każdy zna na wyrywki. Jest to oczywiście dość tanie i oklepane zagranie, ale nie byłoby tak często wykorzystywane, gdyby nie było tak skuteczne. Sęk w tym, że wiele osób idzie w przypadku romantycznej kolacji na łatwiznę i najbardziej stara się przy kuchni, co tak naprawdę mija się z celem. Droga do serca często prowadzi przez żołądek, ale tą drogą trzeba się jeszcze przespacerować. Nie wystarczy na nią wejść. Zbyt łatwo się zgubić.

Żeby się udało

Żeby kolacja się udała, warto jest pamiętać o szeregu rzeczy odpowiedzialnych za wytworzenie odpowiedniej atmosfery. Zadbanie o nie powinno dać gwarancję, że kolacja będzie przez duże K i całość się powiedzie.

  1. Zastawa

Człowiek je tak samo oczami jak i ustami. Dlatego konieczne jest odpowiednie podanie jedzenia. Elementem kluczowym jest tutaj zastawa, bez której nie ma szans na zrobienie odpowiedniego wrażenia na kimkolwiek. Najlepsza jest porcelana, ale odrobina awangardy w postaci talerzy kwadratowych też może być dobrym pomysłem.

  1. Pomieszczenie

Ładna musi być zastawa, ale równie ładne powinno być też otoczenie. Bez tego elementu naprawdę trudno jest o odpowiedni efekt. Nie muszą to być koniecznie świece i płatki róż, ale powinno być nastrojowo i romantycznie. Stół musi być przerzucony obrusem, a drobiazgi powinny podkreślać wyjątkowość sytuacji.

  1. Budowanie klimatu

Zazwyczaj elementem bardzo dobrze dbającym o klimat chwili są świece. Nie musi to być klasyczna kolacja przy świecach, ale dobrze jest trochę przyciemnić światła i wspomóc je poustawianymi w różnych miejscach pomieszczenia ognikami. Także zapachowymi, ale w niezbyt dużej ilości. Chodzi tutaj o promowanie intymności, czyli kwestii absolutnie kluczowej dla romantycznego nastroju.

Po raz kolejny konieczne jest jednak zachowywanie umiaru, ponieważ zwłaszcza przy początkowych etapach znajomości nie można zakładać, że kolacja skończy się w łóżku. Pary będące ze sobą dłużej mają zazwyczaj taki cel, ale w czasie organizacji wieczoru raczej nie powinno to być na pierwszym planie. Znacznie przyjemniej będzie w sytuacji, kiedy spotkanie będzie owiane odrobiną tajemniczości i zagości w nim dreszczyk emocji.

Wszystkie powyższe wskazówki są tylko ogólnymi drogowskazami, które muszą być dopasowane do konkretnej osoby, którą chce się ugościć romantyczną kolacją.

 

Przydatne porady:

Jak przygotować kolacje we dwoje?

To może być bardzo miłe i ciekawe doświadczenie dla Was obojga. Przygotowanie kolacji we dwoje to kolejna okazja do bliższego poznania się, lepszego spojrzenia na partnera/partnerkę w związku. Jak przygotować taką kolację? Zacznijcie od wspólnego wybrania przepisów, potem idźcie na zakupy, a na końcu świetnie bawcie się wspólnie przygotowując ulubione potrawy na kolację we dwoje.

Jak przygotować sypialnie na walentynki?

W zależności w jakich kolorach i nastrojach się lubujecie, wybierzcie dekoracje odpowiednio stonowane. czerwone serduszka, różowe króliczki, a może niebieskie kwiatuszki? Wszystko zależy od waszej wyobraźni i oczywiście gustu partnerki/partnera, z którym macie spędzić ten miły wieczór.

Jak urozmaicić romantyczny wieczór?

Nuta romantyzmu zawsze jest postrzegana pozytywnie, dlatego jeżeli chcecie urozmaicić romantyczny wieczór, nie zapomnijcie o kwiatach, słodkich dodatkach i miłych słowach. Każdy nawet najdrobniejszy szczegół ma znaczenie.

Jak zrobić nastrój przed seksem?

Kobieta nie lubi zaczynać wszystkiego “od kuchni”, dlatego nastrój przed seksem to podstawa. Zapachowe świece, płatki róż na podłodze i na łóżku, oraz inne romantyczne dodatki będą mile widziane, a wszystko po to aby zachwycić swoją partnerkę.

Pomysł na romantyczny wieczór dla niej/dla niego.

Ile par – tyle pomysłów, ile charakterów – tyle poglądów. Dlatego nie będziemy podawać Wam gotowych pomysłów na romantyczny wieczór. Pamiętajcie o zainteresowaniach i upodobaniach partnerki/partnera, a pomysły przyjdą Wam same. Wystarczy przypomnieć sobie ostatnią rozmowę z ukochaną, kiedy zwierzała się z najskrytszych marzeń, wyrwać z nich choćby niewielki fragment i już romantyczny wieczór gotowy.

 

4 komentarze

Leave a Reply