Jak go sprawdzić?

Oczywistym jest, że okres tak zwanego chodzenia i narzeczeństwa to czas, w którym dwie osoby się poznają, by mogły potem podjąć odpowiednią decyzję na temat wspólnej drogi życia. Bardzo często jednak ten okres przypada na czas zauroczenia, czyli okres, kiedy partner jest idealny i ogólnie jeśli coś robi, jest to dobre, bo właśnie on to robi.

Działa to oczywiście także w drugą stronę, ale to kobiety mają większą skłonność do „kupowania kota w worku”. By zaraz po ślubie nie okazało się, że kilka szkieletów leżało zakopanych w szafie, trzeba w sposób metodyczny sprawdzić wiele kwestii, zanim powie się sakramentalne „tak”.

Dopasowanie erotyczne

O tej kwestii zwykle się zapomina, pomija się ją milczeniem lub poddaje się katolickiej przemocy, która obdziera człowieka z jego aspektu fizycznego. A często to właśnie on ma gigantyczny, jeśli nie decydujący wpływ na wspólne szczęście przez następne lata.

Przed ślubem trzeba sprawdzić swoje temperamenty i skłonność do różnego rodzaju eksperymentowania. Znaczenie ma nawet to, czy ktoś woli rano, czy ktoś woli wieczorem, ponieważ niedogadanie się będzie budziło frustrację. Czas narzeczeństwa oczywiście daje możliwość na zakopanie tych podziałów.

Problemy finansowe

Wspólne życie to też wspólne finanse. Warto jest dokładnie znać sytuację życiową partnera. Nie chodzi o to, by szukać “kury znoszącej złote jajka”, ale jeśli za partnerem ciągną się poważne długi, ustanowienie wspólnoty małżeńskiej może okazać się najtragiczniejszą i najbardziej brzemienną w skutki decyzją w życiu. Jest to coś, co naprawdę trzeba sprawdzić, by nie obudzić się z ręką w śmietniku.

Pakiet rodzinny

Kiedy dwie osoby łączy związek małżeński, w pakiecie przychodzą także rodziny, które w pewnym sensie też się łączą. Dlatego trzeba się zorientować, czy nad głową nie będzie wisiała jakaś sprawa rodzinna lub najbliżsi członkowie rodziny przyszłego męża, którzy będą zatruwali życie. Wbrew pozorom, takie sytuacje są bardzo częste i nie ograniczają się tylko do przesadnie wścibskiej teściowej.

Co więcej, stosunek do rodziny mówi bardzo dużo o człowieku. Stosunki rodzinne wyniesione z domu są potem odtwarzane przez małżonków we własnych rodzinach, przez co sprawdzenie stosunków rodzinnych panujących w domu rodzinnym przyszłego męża czy żony może być dobrym prognostykiem na przyszłość.

Wszystkie te kwestie to dodatkowa wiedza i wskazówki do podjęcia ostatecznej decyzji. Tak ważna decyzja musi być podjęta rozsądnie.

 

Poszukaj informacji z poszczególnych zagadnień:

Cechy dobrego związku partnerskiego

Faza zauroczenia ile trwa?

Ile powinno trwać narzeczeństwo?

Ile średnio trwa zauroczenie u dziewczyny/ u chłopaka?

Ile trwa zauroczenie a ile zakochanie?

Jak poznać że mężczyzna jest zainteresowany kobietą?

Jak sprawdzić czy facet myśli o mnie poważnie?

Narzeczeństwo jako przygotowanie do małżeństwa

Po czym poznać że facet traktuje Cię poważnie?

3 komentarze

Leave a Reply