Rozstanie z samotnością

Każda osoba to zbiór cech, które tworzą jedną całość. Nie można skupiać się tylko na pojedynczych cechach, co czasami jest pokusą w przypadku znajomości internetowych. Przez takie zjawiska czasami znajomości internetowe mogą być dziwne i nie do końca prawdziwe.

Trzeba pamiętać, że Internet to tylko medium i poszukiwanie na nim przyjaźni czy miłości powinno być jedynie przedłużeniem normalnych działań w tym kierunku, a nie jakimś zupełnie nowym światem ze swoimi prawami. Tylko w ten sposób można realnie skorzystać z Internetu w dobrym celu.

Do związku przez prawdę

Internet powoduje powstanie wielu pokus. Największą z nich jest zazwyczaj koloryzowanie rzeczywistości. Robią to wszyscy w różnym stopniu nie dlatego, że jesteśmy źli, ale dlatego, że nam zależy. Chcemy się kreować na osoby, które ktoś inny uzna za interesujące. Poprawiamy swoje zalety, niwelujemy wady, prezentujemy często wyimaginowaną wersję naszego własnego ja, która może być na tyle niespójna z rzeczywistością, że pierwszy prawdziwy kontakt okaże się katastrofą.

Trzeba zawsze o tym pamiętać, ponieważ każda znajomość internetowa to docelowo znajomość opierająca się o realny kontakt i jeśli rzeczywistość naprawdę bardzo mocno się rozmija z kreacją internetową, okaże się, że sami też nie poznajemy naszego wirtualnego ja.

Znacznie lepszą drogą jest tutaj otworzenie się. Znajomości przez Internet mogą być bardzo wartościowe i nie należy ich traktować po macoszemu. Jeśli się przed drugą osobą otworzymy, może się okazać, że przy pierwszym spotkaniu znamy się już bardzo dobrze.

Reklamujemy się

W Internecie element reklamy samego siebie i tak już istnieje, więc nie trzeba przesadnie kombinować. Na każdym portalu randkowym wpisuje się kilka podstawowych informacji o sobie i nawet portal pomaga się zaprezentować, ponieważ podsuwa pytania pomocnicze do autoprezentacji. Coś takiego jest oczywiście tylko zaproszeniem do działania, ale warto jest się oprzeć właśnie na takim układzie, ponieważ oznacza to możliwość trzymania w ryzach swojej kreatywności oraz równocześnie daje pole do nawiązania jakiejś pierwszej nici porozumienia z bardziej lub mniej przypadkowymi ludźmi w Internecie.

Ne zapomnijmy o ostrożności

Nie można oczywiście otwierać się przed każdym od razu. Internet nie bez powodu daje nam szereg narzędzi ochrony prywatności. Takie narzędzia byłyby jeszcze przydatniejsze w życiu realnym, ale są dostępne tylko w Internecie.

 

Poszukaj dodatkowych informacji pod hasłami:

Czy znajomości internetowe mają sens?

Gotowe opisy na portal randkowy

Jak poradzić sobie po rozstaniu forum?

Jak poradzić sobie z rozstaniem gdy są dzieci?

Jak poradzić sobie z rozstaniem po długim związku?

Jak poradzić sobie z rozstaniem z dziewczyną/z chłopakiem?

Zawieranie znajomości przez Internet

Znajomość przez internet wady zalety

Znajomość z internetu pierwsze spotkanie

Znajomości przez internet opinie

 

3 komentarze

Leave a Reply