Jak przygotować się do randki?

Kiedy dłuższy czas pozostajemy sami, kiedy samotność wręcz staje się dla nas uciążliwa, zastanawiamy się jak moglibyśmy łatwo i szybko poznać nowe osoby, a tym samym poszukać drugiej połówki, dzięki której uczucie samotności zniknęłoby na zawsze.

Jednym z miejsc, gdzie można dość szybko i łatwo poznać potencjalnego partnera, jest oczywiście Internet. To tutaj królują portale randkowe, w których każdego dnia rejestruje się setki a nawet tysiące nowych użytkowników, spośród których możemy wybrać osobę dla siebie.

Oczywiście nawet randki online nie są tak proste, jak byśmy chcieli i nie wystarczy pstryknięcie palcami, abyśmy kogoś poznali, ale cały ten proces jest zdecydowanie łatwiejszy niż w tradycyjnym świecie.

Łatwiej jest nawiązać rozmowę, łatwiej jest się zwierzyć, kiedy nie musimy patrzeć drugiej osobie prosto w oczy, a jedynie mamy do dyspozycji fotografię widniejącą w sieci oraz klawiaturę swojego komputera. A kiedy już przeprowadzimy pierwszą rozmowę zapoznawczą, równie łatwo będzie nam umówić się na randkę tradycyjną.

Jak przygotować się do randki?

Pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest miejsce spotkania. Ponieważ jest to osoba poznana przez Internet, nie możemy ufać w 100% i na pierwszą randkę umówić się w intymnym miejscu, gdzie znajdziemy się tylko we dwoje.

Na spotkanie warto wybrać miejsce przytulne, nie głośne, ale także ciekawe, abyśmy mogli z jednej strony spokojnie porozmawiać, a z drugiej z zainteresowaniem zająć się samym miejscem, jakim może być wystawa malarska, ciekawa wystawa w muzeum, czy inne spotkanie z kulturą. Wybierając miejsce oczywiście warto iść n kompromis, albowiem jeżeli druga strona nie będzie nim zainteresowana, spotkanie szybko zakończy się w atmosferze nudy i zniecierpliwienia.

Razem z miejscem spotkania idzie w parze oczywiście czas. Zaplanowanie dnia i godziny nie jest trudne, pamiętajmy jednak o punktualności. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, a jeżeli spóźnimy się już na pierwsze spotkanie, z pewnością nie zostanie to odebrane z korzyścią dla nas.

Możemy nawet zjawić się kilkanaście minut wcześniej, pozwoli nam to dodatkowo oswoić się z nową sytuacją i jeszcze przez chwilę pomyśleć o całym przebiegu pierwszego spotkania. Spóźnienie się może niekorzystnie wpłynąć nie tylko na opinię o naszej osobie, ale również na przebieg całej randki, atmosfera może bardzo szybko stać się nerwowa i nieprzyjemna. Kiedy już czas i miejsce zostało zaplanowane, nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć powodzenia na pierwszej randce!

 

Podpowiadamy:

Ile powinna trwać pierwsza randka?

Tyle ile trzeba. Jeżeli rozmowa będzie wam się układać, możecie spędzić ze sobą wiele godzin.

Jak zakończyć pierwszą randkę?

Najlepiej abyście wymienili się numerami telefonów i umówili na kolejne spotkanie. Jeżeli coś poszło nie tak, zawsze można delikatnie i subtelnie się wycofać.

O czym rozmawiać na pierwszej randce z mężczyzną?

Na pewno nie o problemach i o przeszłości. Na pierwszej randce musimy znaleźć wspólne tematy: zainteresowania, pasje, pracę o podobnym profilu. Im więcej czynników będzie nas łączyć, tym dłużej będziemy ze sobą rozmawiać.

O czym rozmawiać na drugiej randce?

Kiedy już się poznamy i przekroczymy największe bariery, powinno już pójść gładko, ale nie zawsze. Na drugą randkę również warto przygotować sobie zestaw pytań i zagadnień do łatwiejszej rozmowy.

O czym rozmawiać z dziewczyną na spacerze?

Spacer to wyjątkowo romantyczne chwile, można rozmawiać o pogodzie, ptaszkach i innych zjawiskach przyrodniczych. Kiedy spacerujemy nocą, porozmawiamy zwyczajnie o gwiazdach.

Gdzie wybrać się na pierwszą randkę?

Neutralnym miejscem zawsze była restauracja czy kino. Spacer po parku też nie jest złym pomysłem, pod warunkiem że jest dzień, a nie środek nocy.

Jakie pytania przygotować na pierwszą randkę?

Przede wszystkim warto je przygotować. Choć zarys rozmowy, aby nie powstawały chwile niezręcznej ciszy. Pytania mogą być związane z pracą, rodziną, zainteresowaniami, pasjami. A jeżeli poznaliśmy się w Internecie, zawsze możemy porozmawiać o genialności technologii komputerowej, dzięki której się poznaliśmy.

 

3 komentarze

Leave a Reply