Randki błyskawiczne

„Speed dating”, to dość specyficzna forma poznawania nowych osób która trafiła do nas ze Stanów Zjednoczonych, a w naszym kraju dopiero raczkuje. W dodatku ma bardzo silną konkurencję w postaci portali randkowych, mimo iż te nie oferują możliwości spojrzenia sobie bezpośrednio w oczy, co czasami jest bardziej brane pod uwagę, niż kilka godzin rozmowy poprzez komunikatory internetowe.

Co więcej, randki błyskawiczne mogą się pochwalić jedną z zalet portali internetowych, czyli szybkością działania. Pomija się tutaj wszystkie typowe kłopoty związane z aranżowaniem „przypadkowych” spotkań przez przyjaciół czy randek w ciemno.

Najogólniej rzecz biorąc, randki błyskawiczne opierają się o pierwsze wrażenie. Na spotkanie przychodzi niewielka grupa mężczyzn i kobiet. Kobiety siadają przy ponumerowanych stolikach, a mężczyźni przypinają swoje numerki niczym identyfikatory. Rozmowa przy każdym stoliku trwa około 2 do 5 minut, po czym słychać gong i panowie przechodzą do kolejnego stolika.

Po zakończeniu pełnej rundy panowie i panie spisują numery osób, które wydały im się interesujące, po czym organizatorzy informują wzajemnie pary, jeśli wskazania się pokryły. Dostajemy dane kontaktowe osób, którymi byliśmy zainteresowani ze wzajemnością i możemy się umówić na prawdziwą randkę.

Opieranie się na pierwszym wrażeniu ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim, bardzo mocno w tak krótkim czasie podkreślany jest wygląd osobisty. Istnieje także ryzyko, że rozmówca przedstawi nam wersję siebie, która nie istnieje. Nie dlatego, że nas okłamuje, ale dlatego, że bardzo się stara.

Na co dzień, a nawet przy dłuższym spotkaniu, nie da się utrzymać takiej postawy. Nie raz z pozoru osoba interesująca okazuje się totalnym nudziarzem, a osoba skreślona po bliższym poznaniu może okazać się naprawdę ciekawa. Mówi się, że kobieta już w pierwszej chwili wie, czy dany mężczyzna ma szansę zostać w przyszłości ojcem jej dzieci, ale równie wiele par zaczynało od raczej chłodnych stosunków, by potem uczucie między nimi rozgorzało na całego.

Tego typu spotkania, nawet jeśli nie wydają nam się idealnym sposobem na poznanie kogoś, zawsze są ciekawą formą przygody. Opłata, jaką pobiera organizator, jest zwykle bardzo niewielka, a przygotowanie się do speed dating’u też nie jest specjalnie skomplikowane. Wystarczy się modnie ubrać, poprawić make up, ułożyć włosy oraz nie zapomnieć o kulturze osobistej, a wszystko będzie dobrze.

 

Poszukaj informacji pod hasłami:

Imprezy dla singli Warszawa

Single party Warszawa

Speed dating Warszawa

Speed dating Katowice

Speed dating Łódź

Speed dating Poznań

Speed dating Wrocław

Speed dating opinie

Szybkie randki Warszawa opinie

3 komentarze

Leave a Reply