Laserowa korekcja wad wzroku

Każdy z nas powinien pamiętać, że dbanie o wzrok to podstawa. W dobie Internetu, kiedy większość czasu spędzamy przed monitorem komputera bądź smartfona, właśnie wzrok i jego jakość powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu.

Coraz większą furorę robią dzisiaj zabiegi polegające na laserowym formowaniu rogówki. Ich celem jest usunięcie wad akomodacji oka, dzięki czemu obraz tworzony na siatkówce może stać się ostry bez okularów. Co o nich myśleć?

Prawdziwy przełom

Nie należy tutaj podchodzić do tematu zbyt ostrożnie. Laserowa korekcja wzroku to naprawdę coś wielkiego i można się śmiało zainteresować ofertą, jaką ma dla nas okulista Warszawa w tym zakresie.

Sama istota zabiegu jest banalnie prosta, ponieważ lekarze wychodzą z założenia, że światło źle załamuje się na rogówce gałki ocznej. W związku z tym można albo zmienić sposób padania światła na rogówkę, by potem odbijało się już we właściwym kierunku, albo tak zmienić kształt rogówki, by znowu działała prawidłowo. Do momentu wynalezienia bardzo precyzyjnych laserów medycznych tylko okulary były realnie dostępną opcją. Teraz można już wykonywać operacje korekcji oka. Tylko czy ma to sens?

Poprawa natury

Jak najbardziej. Jedynym realnym warunkiem powodzenia całej procedury jest ustabilizowanie się wady wzroku. Chodzi o to, by po operacji wada wzroku nie zmieniała się, ponieważ spowoduje to zniweczenie efektów zabiegu, gdyż nowy status quo będzie równie nieadekwatny do potrzeb oka co jego poprzedni kształt.

4 komentarze

Leave a Reply