Problemy mieszkaniowe singli

Singiel jak każda inna osoba, egzystująca w codziennym życiu ma swoje problemy, mniejsze i większe szczęścia oraz ważne dylematy życiowe. Zwykle mieszka on na wynajmie, a w jeszcze trudniejszej sytuacji mieszka kątem u rodziców.

Praca jest najważniejsza

Dla singla oczywiście najważniejsza jest praca i kariera zawodowa. Nawet jeżeli miałaby ona zajmować mu 12 godzin na dobę, siedem dni w tygodniu, singiel przede wszystkim wybierze pracę i możliwość pięcia się w górę kariery zawodowej. Mieszkanie na wynajmie pochłania dość znaczną część pensji, druga część idzie na wyżywienie i dobrą zabawę.

Singiel nie ma czasu ani zamiaru oszczędzać, przecież dzisiaj wszyscy biorą domy na kredyt. Jeżeli mieszka u rodziców, z pewnością zostaje mu o wiele więcej pieniędzy z co miesięcznej pensji, tą jednak zwykle wydaje na zagraniczne wycieczki. Kiedy ma zwiedzać świat jeżeli nie teraz? Po co ma myśleć o rodzinie, skoro życie singla jest takie wesołe i kolorowe?

W wolnej chwili tylko dobra zabawa

Singiel w każdej wolnej chwili doskonale się bawi. Spędza czas z przyjaciółmi, z współpracownikami z firmy. Uwielbia jeździć na wycieczki pracownicze, szkolenia i w żadnym razie nie ma zamiaru myśleć o ustatkowaniu się.

Kiedy dosięgnie go strzała Amora…

Symboliczna strzała Amora to nic innego jak zakochanie się, zauroczenie i zwrócenie uwagi na drugą osobę. W tym momencie w życiu singla zwykle przestaje być ważny czubek własnego nosa, a coraz ważniejsza staje się myśl o rodzinie, dzieciach i własnym domu. Kiedy singiel przestaje być singlem, kiedy staje się odpowiedzialnym towarzyszem w związku, zaczyna myśleć o swoim domu czy też mieszkaniu, albowiem wynajem mieszkania dobry jest tylko dla singla.

Przy wyborze domu czy mieszkania, zaczyna zwracać uwagę na detale, wybierać tralki na taras czy kolor deski na podłogę, a wszystko po to aby „uwić gniazdko” dla siebie i swojej ukochanej. Życie singla, jak każdego innego człowieka, zmienia się. Przechodzi na inny etap, kiedy nowe wartości pojawiają się w życiu i to one są ważniejsze niżeli dawne życie imprezowicza i pracoholika.

 

Poszukaj także:

System wartości człowieka

Objawy zauroczenia u kobiety/mężczyzny

Samotne życie po 30/40/50

Single w Polsce

Dlaczego jest coraz więcej singli?

Jak nauczyć się żyć samemu?

Jak spędzać wolny czas samemu?

Wyjazdy dla singli 50+

Weekend dla samotnych

Zalety bycia singielką

 

4 komentarze

Leave a Reply