Savoir-vivre randek internetowych

Savoir-vivre to wbrew powtarzanym w naszym kraju definicji, wcale nie są zasady dobrego wychowania, czy też zasady właściwego zachowania się w poszczególnych sytuacjach. Savoir-vivre to wiedza o życiu i o relacjach międzyludzkich, schematy zachowania powodujące utrzymanie pewnych konwenansów i umożliwiające wszystkim działanie w bezpieczny oraz jasny sposób.

Są to zasady określające nasze relacje z innymi. Na portalu randkowym coś takiego jest bardzo ważne, ponieważ mówimy tutaj o niezwykle delikatnej sferze naszego życia, na której łatwo jest zranić czy też zostać zranionym.

Prezentacja siebie

Savoir-vivre zawsze musi się zaczynać o odpowiedniej prezentacji siebie. Na portalu randkowym oznacza to odpowiednie wypełnienie profilu, w którym muszą znaleźć się podstawowe dane o nas samych. Zaznaczymy tutaj głównie wiek, płeć, zainteresowania oraz miasto z jakiego pochodzimy.

Inne dane nie są publikowane dla naszego bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ na portalach randkowych nie zamieszcza się szczegółowych danych osobowych. Nie można wpisać numeru telefonu, adresu email, a nawet własnego nazwiska.

Trzeba za to koniecznie opublikować swoje zdjęcie. Inni użytkownicy tego oczekują, a osoba bez zdjęcia jest uznawana za mało wiarygodną, anonimową, a tym samym mało atrakcyjną. Takie zdjęcie powinno być jak najbardziej naturalne. Oznacza to, że wszelkie próby „upiększania się”, czyli na przykład wstawienie zdjęcia w garniturze, mimo że na co dzień się w niego nie ubieramy, są elementem naruszającym savoir-vivre.

Wzajemne relacje

Sposób kontaktowania się z innymi osobami jest silnie zależny od rodzaju portalu randkowego, na jakim się znajdujemy. Tym niemniej, Savoir-vivre określa tutaj ogólne ramy mające zastosowanie na każdym portalu. Zawsze najważniejsza jest naturalność, ale naturalność na poziomie odpowiednim dla dwóch osób nie znających się.

Oczekuje się chociażby, że przejście na „ty” będzie poprzedzone odpowiednią propozycją. Może nie być to konieczne w przypadku osób najmłodszych, przyzwyczajonych do bezpośrednich kontaktów w Internecie od pierwszej chwili, ale wszystkie osoby w średnim wieku mogą zostać źle odebrane, jeśli od razu skrócą dystans i przejdą na „per ty”.

Niezależnie od tego, podstawową zasadą savoir-vivre randek internetowych jest zawsze zachowanie stonowane, a jednocześnie umiejętność wycofania się. Nie można być osobą nachalną i narzucać się drugiej osobie. Jest to kwestia nie podlegająca dyskusji.

 

Znajdź w Google:

Portal randkowy dla katolików

Portal randkowy dla młodzieży

Portale randkowe bezpłatne

Portale randkowe dla młodzieży

Portale randkowe opinie

Portale randkowe ranking

4 komentarze

Leave a Reply