Jak randkują Polacy w Wielkiej Brytanii?

Niedawno w dyskusji na temat rodzin i liczby dzieci w naszym kraju, wypłynął fakt, iż w Wielkiej Brytanii rodzi się stosunkowo znacznie więcej polskich dzieci, niż w Polsce. Wiele osób to zaskoczyło, ale biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą naszego kraju, nie ma się czemu dziwić. Co ciekawe, pomijając już temat dzieci, również randkowanie Polaków na wyspach Brytyjskich jest zauważalne, choć ma trochę inny charakter niż w naszym kraju, a wielką rolę w tym odgrywają ogłoszenia matrymonialne zamieszczane w portalach randkowych.

Brytyjskie portale randkowe

W zasadzie nie powinniśmy mówić tutaj o brytyjskich portalach randkowych, ale o portalach polskich, bo to one głównie odpowiadają za tamtejsze randki. Londyn jest miejscem, gdzie mieszka ogromna liczba Polaków, a że w Internecie granic nie ma, korzystają oni dalej z polskich serwisów i tym sposobem poznają nowych znajomych, którzy również wyjechali na obczyznę.

Jeśli zależy nam na poszukiwaniu osób z polskim pochodzeniem, polskie portale randkowe są zdecydowanie najlepsze, bo zwykle mieszkający Polacy w Wielkiej Brytanii właśnie je wybierają. Typowe brytyjskie portale randkowe powinniśmy wybierać w zasadzie tylko wtedy, kiedy będziemy zainteresowani znajomościami z osobami bez polskich korzeni i nastawieni jesteśmy na komunikację w języku angielskim.

Zwyczaje randkowe

Co ciekawe, Polacy w UK wybierają się na randki znacznie częściej, niż Polacy nad Wisłą. Spowodowane jest to między innymi tym, że tamtejsze portale randkowe traktowane są bardziej jako narzędzia towarzyskie, na których czasami umawiane są kilkuosobowe imprezy.

Niczym nadzwyczajnym nie jest sytuacja, w której grupy przyjaciół z takiego portalu spotykają się na innej stronie internetowej hostującej chociażby różnego rodzaju gry towarzyskie. Takie luźne podejście jest poniekąd wymuszone tym, że zazwyczaj w okolicy nikogo się nie zna, przynajmniej zaraz po przybyciu do obcego kraju, ale jest też wyrazem trochę innego podejścia do randkowania.

Polacy w Wielkiej Brytanii umawiają się na randki, traktując je jako dobrą zabawę i możliwość poznania się, dzięki czemu ich znajomość w naturalny sposób przekształca się w przyjaźń, a jeśli obie strony tego pragną, często ze zwykłej przyjaźni dojrzewają do miłości. Tak dobierane związki są najbardziej trwałe, a wiele z nich przeradza się w małżeństwa z potomstwem na obczyźnie.

3 komentarze

Leave a Reply