Seks jako podstawa związku? Czy to działa?

Portal randkowy w swym naturalnym działaniu wymusza, by związki zaczynały się bardziej w sferze duchowej niż cielesnej. Często pierwszym kontaktem partnerów jest zdjęcie, co oczywiście w pewnej mierze zaburza ten mechanizm, ale mimo wszystko zawsze pojawiają się potem randki internetowe, a te już naturalnie muszą opierać się na rozmowie i na poznawaniu się.

Nie zależ nie od tego jak taka znajomość się zaczyna, w końcu dochodzi do pierwszego spotkania i od początku związek powoli ewoluuje, zachowując odpowiednie etapy znajomości. Zdarza się jednak, że spotykamy się w innych celach, myśląc o sferze seksualnej już od pierwszego spotkania.

W obu podejściach seks może stać się elementem przewodnim związku, nawet jeśli kontakty typowo cielesne nie były zbyt wysoko na liście naszych priorytetów, kiedy pisaliśmy pierwszą wiadomość w komunikatorze.

Czy to dobrze wróży dla związku? Niestety nie

Potrzeby fizyczne człowieka są bardzo silne, ale należy zawsze mieć na uwadze fakt, że są one tak naprawdę w dużej mierze bezosobowe. Ten czysto zwierzęcy aspekt naszej osobowości można zaspokajać na różne sposoby, a sam związek nie jest dla nich niezbędny, tak samo jak nie musimy być małżeństwem aby mieć dzieci.

Dlatego jeśli aspekt fizyczny naprawdę miałby być jedynym spoiwem dla związku, byłby on wyjątkowo mało stabilny. Wystarczy, że pojawi się inna opcja, nawet niewinna randka internetowa i będzie po związku. Z drugiej jednak strony, nie można bagatelizować aspektu fizycznego związku.

Seks to element życia

Człowiek to homo sapiens, dla którego seks nie jest jedynie narzędziem prokreacji. Seks to mechanizm, dzięki któremu rozładowywany jest stres, budowane są więzi emocjonalne, a do tego poprawia się ogólna kondycja organizmu.

Mężczyźni pozbawieni seksu mogą nawet nabawić się szeregu chorób będących w bezpośredni sposób powiązane właśnie z abstynencją. Nie jest to mit czy nieprawda, a zwykły fakt naukowy. Co więcej, brak seksu jest dla obu płci męczący. Zwłaszcza jeśli jest się w związku.

Brak seksualnej kompatybilności partnerów jest często powodem problemów w związku, a nierzadko prowadzi do jego rozpadu. Wie to na pewno każda osoba, która lubi pospać a noc to jej królestwo, ale partner czy partnerka zasypia z kurami i woli od stosunku rozpocząć nowy dzień.

Tak trywialna kwestia jest trudna do przeskoczenia na co dzień, a problemy wynikające z niedopasowania oczekiwań bywają znacznie dalej idące. Dyskutowanie takich kwestii jeszcze na portalu randkowym to zwykle nie najlepszy pomysł, ale z czasem trzeba będzie sprawdzić swoje dopasowanie także na tym polu.

3 komentarze

Leave a Reply