Trzy zasady dobrego związku

Tworzenie dobrego związku wymaga stosowania się do miliona różnych zasad, często unikalnych dla pary, ale są trzy rzeczy, które zwykle są pomijane i prowadzi to do powstawania konfliktów wewnątrz związku, bezpośrednich lub tlących się powoli aż do momentu wybuchu.

Przeszłość ma znaczenie

Jesteśmy naszą przeszłością. Przynajmniej po części. Dlatego wiele osób w związkach ma mocne parcie na poznanie przeszłości partnera czy partnerki. Jest to w pełni zrozumiałe i naturalne podejście, ale trzeba w nim uwzględniać potrzeby i możliwości emocjonalne drugiej strony.

Rzadko się zdarza, by spotykały się dwie młode osoby bez żadnego bagażu życiowego. Czasami ten bagaż może być dość trudny. Wtedy druga osoba nie będzie chciała od razu się nim dzielić, często ze strachu przed reakcją drugiej osoby. Nie należy za bardzo naciskać. Kiedy związek będzie ewoluował, poziom zaufania będzie rósł i dojdzie do sytuacji, w której to osoba posiadająca sekrety czy po prostu nieopowiedziane historie z przeszłości, sama z nich się zwierzy.

Przykrości nie zamiatamy pod dywan

Trzeba rozumieć, że jest wiele tematów z przeszłości, które mogą być bolesne. Jeśli partner czy partnerka ich nie zna, może chcieć drążyć i jest to naturalne, chociaż nie do końca taktowne.

Jeśli jakiś temat jest dla nas naprawdę niewygodny, bolesny lub nie chcemy o nim rozmawiać, trzeba to jasno przekazać drugiej stronie, co może się spotkać z oburzeniem lub inną negatywną reakcją, ale pozwoli ustalić skuteczne bariery. Są one ważne, ponieważ wchodzenie w miejsca bolesne spowoduje dyskomfort i będzie wprowadzało negatywny czynnik do związku.

Nowe przyzwyczajenia

Nasza przeszłość to często nawyki, przyzwyczajenia i rytuały, które definiowały naszą codzienność. Kiedy tworzy się nowy związek, warto jest postarać się o stworzenie nowych ram dla niego właśnie w postaci tego typu przyzwyczajeń oraz różnego rodzaju nawyków, które będą związek scalały. Nie chodzi o nic wielkiego. Wystarczy nawet jeden wieczór w tygodniu, który spędza się wspólnie z ulubioną książką lub w który zawsze wychodzi się na miasto do restauracji.

Wchodzenie w związek z osobami, które mają za sobą już poważne związki, to zawsze konieczność radzenia sobie z ich bagażem emocjonalnym. Trzeba o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli nie jest się już młodą osobą szukającą miłości na portalach randkowych. Trzeba umieć popatrzeć w lustro, bo tam też jest człowiek po różnych przejściach.

 

Radzimy:

Co jest ważne w związku z drugą osobą/dla mężczyzny?

W związku najważniejsza jest szczerość i partnerstwo obojga partnerów.

 

Czy przeszłość partnera jest ważna?

Nie koniecznie, jeżeli naprawdę się kochacie, przeszłość w niczym nie będzie wam przeszkadzać.

 

Jak zapomnieć o przeszłości partnerki/partnera?

Z pewnością zapomnieć o przeszłości nie jest łatwo, ale jeżeli możemy liczyć na bezgraniczną miłość i szczerość partnera, z czasem przeszłość przestaje mieć dla nas znaczenie.

 

Jakie cechy lub wartości partnera/partnerki są dla ciebie najbardziej istotne?

Do najważniejszych cech partnera zalicza się miłość, wierność, zaufanie i szacunek.

 

Zasady udanego związku/małżeństwa

Zasady udanego związku powinny się opierać przede wszystkim na partnerstwie i właściwym podziale ról w związku.

 

Kogo szukasz na portalu randkowym?

Na portalu randkowym można znaleźć przygodę, miłość, a nawet oddanego przyjaciela na całe życie.

3 komentarze

Leave a Reply